Удзел МДЭІ ім. А. Д. Сахарава БДУ ў інфармацыйна-адукацыйным праекце «КРОК» – «Школа Актыўнага Грамадзяніна»

28 студзеня 2021 года, прадстаўнік МДЭІ ім. А. Д. Сахарава БДУ, Пухцеева Ірына Віктараўна, старшы выкладчык кафедры экалагічнай медыцыны і радыёбіялогіі факультэта экалагічнай медыцыны, стала ўдзельніцай інфармацыйна-адукацыйнага праекта «КРОК» – «Школа Актыўнага Грамадзяніна». Мерапрыемства прайшло ў ДУА «Сярэдняя школа № 64 г. Мінска», тэма паседжання: «Беларуская навука: у нагу з часам». Пухцеева І. В. праінфармавала ўдзельнікаў мерапрыемства, навучэнцаў 8-11 класаў, аб дасягненнях беларускай навукі, навуковым патэнцыяле нашага інстытута і ролі МДЭІ ім. А. Д. Сахарава БДУ ў падрыхтоўцы навуковых кадраў для краіны, перспектывах развіцця беларускай навукі ў сферы радыяцыйнай медыцыны і біялогіі.